Rodzina

Skutery elektryczne aktywizują niepełnosprawnych

0

Dotknięci niepełnosprawnością i ograniczeniami ruchowymi rzadko wykazują aktywność – co stanowi jedno z największych zadań społecznych. Lekiem na kłopoty z pokonywaniem przeszkód przez niepełnosprawnych może okazać się aktywność myśli technicznej, podejmującej wyzwanie zwiększenia mobilności. Skutery inwalidzkie elektryczne skutecznie wyciągają z domu tych, którzy dzięki temu wsparciu odzyskają nadzieję na odmianę swojego losu. Korzystając ze skuterów, osoby niepełnosprawne od razu odzyskają poczucie względnej swobody. Samodzielne wyjazdy do sklepów, barów, galerii, a nawet zwiększona aktywność na rynku pracy – to najważniejsze korzyści z połączenia ułatwień architektonicznych z nowoczesnymi pojazdami, jakimi są skutery inwalidzkie elektryczne.

Co może zaoferować skuter inwalidzki

Skutery inwalidzkie elektryczne różnią się od wózków lepszymi licznikami (nawet do 15 km/h), które oszczędzają czas, przez co można sobie pozwolić na dotarcie nieco dalej . Poza tym – koniecznie wygoda i proste kierowanie. Większość modeli gwarantuje łatwe ładowanie skutera. Biorąc pod uwagę przeznaczenie, najważniejszą cechą jest stabilność poruszania się, która czyni pojazd niezależnym od nierówności jezdni, ubytków, a także niewysokich krawężników. Dobry skuter inwalidzki elektryczny wykaże się wagą kilkunastu kg oraz ergonomią budowy. Po raz pierwszy niepełnosprawnych mogą cieszyć oryginalne pomysły projektantów, różniące te maszyny od tradycyjnych wózków dla niepełnosprawnych.

Najlepszy skuter – jak go znaleźć?

Rodzaj niepełnosprawności i możliwość operowania rękami – to podstawowe wskaźniki zdecydowania się na typ skutera. Innymi elementami są moc i żywotność akumulatora oraz konkretny silnik, który odpowiada za rozwijaną prędkość, wydłużony kilometraż i wydajne pokonywanie barier i nierówności terenu. Trzeba także dopasować rozmiar maszyny do osoby użytkownika. Zadbajmy o promień skrętu, który może dochodzić nawet do 200 stopni, a także dobrze reagująca na nierówności amortyzacje. Nie zapomnijmy o szczegółach, takich jak lusterka z regulacją, ledowe żarówki i światłą odblaskowe, regulacja kolumny kierownicy, podłokietniki i zagłówek, a także kierownica, przy której nie trzeba unosić rąk.

boryna

Mobilne domki dla działkowiczów

Previous article

Dziecięce pasje – dlaczego trzeba je wspierać

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Rodzina