Dom

Mobilne domki dla działkowiczów

0

Naprawdę sporo ludzi zamieszkujących duże miasta marzy o ucieczce w inne miejsce choćby na krótki czas, sprawnie, bez długiego snucia planów. Świetnym rozwiązaniem będzie na przykład użytkowanie domku poza obrębem miasta, aczkolwiek często będzie to wymagać od nas większej inwestycji, a jego budowa będzie mieć związek z wielką ilością należytego czasu i pieniędzy. Właśnie dlatego wspaniałą alternatywną nieruchomości letniskowej są domki holenderskie.

Sława takiej opcji prócz atrakcyjnej ceny i niewymagającej dłuższego czasu budowy ma bezpośredni związek z mobilnością – nie musimy tkwić w jednym miejscu. Nazwa domu nie została oficjalnie zarejestrowana w budownictwie, a źródło zaistnienia owej alternatywy ma swoje miejsce w Anglii – natomiast u nas tenże typ mobilnego lokum jest dostarczany z Holandii. Przyczyna zaprojektowania takiej alternatywy, jak domki holenderskie była chęć skonstruowania czegoś o takim samym komforcie jaki gwarantuje domek działkowy, jednak z możliwością przemieszczania się. Domek nie jest na stałe związany z podłożem, czyli nie potrzebujemy pozwolenia na budowę – to tylko budownictwo tymczasowe. Na działce, na której zamierzamy odpoczywać, mamy możliwość pozostać do 4 miesięcy. Wtedy wystarczy nieco zmienić jego lokalizację.

Zawsze możemy także wybrać opcję domu w określonym miejscu. Wtedy jednak by owa budowla powstała musimy posiadać stosowne pozwolenie. Przychodzą również nadplanowe koszty wiążące się z zakupem terenu. Zapewne istnieje także szansa użytkowania mobilnego domu tylko przez określony czas – później można łatwo wymienić go na stojący w najbardziej odpowiadającym nam miejscu na stałe. Jak z łatwością możemy się przekonać, nabycie mobilnego domku daje nam wiele swobody. Nie musimy koncentrować się na szukaniu miejsca noclegu, tylko samemu decydować o wygodzie i wystroju przestrzeni, która będzie nam towarzyszyć.

boryna

Skórzana torebka – jak o nią zadbać?

Previous article

Skutery elektryczne aktywizują niepełnosprawnych

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom