Moda

Skórzana torebka – jak o nią zadbać?

0

Torebka ze skóry to bez wątpienia najlepszy możliwy wybór – nigdy nie wychodzi z mody. Ponadto jest znacznie trwalsza niż torebki wykonane z innych materiałów. Jeśli zamierzamy sprawić sobie dobrą jakościowo skórzaną torebkę, a jednak zrobić to jak najtaniej, odpowiednim wyjściem może okazać się hurtownia torebek skórzanych.

Aby torebka ze skóry naturalnej służyła nam przez długi czas, należy już od początku się o nią zatroszczyć. Skóra stanowi bardzo wymagający materiał i wymaga znacznie więcej uwagi niż wszystko, co syntetyczne. Istotnym (a najlepiej pierwszym) krokiem, jaki powinnyśmy wykonać po nabyciu nowej torby, jest jej zabezpieczenie. Warto wyposażyć się w skuteczny preparat do impregnacji, jaki powinna posiadać w swoim asortymencie każda hurtownia torebek skórzanych. Podobną czynność powinno się powtarzać co ok. trzy miesiące. Dzięki temu skóra, z której wykonano torebkę, zachowa odpowiednią elastyczność. Nasza ozdoba może wyglądać wyjątkowo pięknie przez wiele lat! Dodatkowo należy uważać, aby skóra nie była zbyt często poddawana ekspozycji na światło słoneczne – może to sprzyjać jej nieestetycznemu blaknięciu.

Właściwe przechowywanie torebki ze skóry również jest dość istotną kwestią. Skóra musi oddychać, dlatego najwłaściwszym dla niej środowiskiem będzie z pewnością bawełniany woreczek, którego nie należy hermetycznie zamykać. Czyszczenie skórzanej torebki powinno natomiast przebiegać przy pomocy zwilżonej, ale nie mokrej szmatki. Zdecydowanie nie powinniśmy stosować do tego celu czynnych chemicznie preparatów. Nie jest również dobrym pomysłem umieszczanie torebki w pralce. Skóra najpewniej zacznie pękać, co doprowadzi bezpośrednio do jej nieodwracalnego zniszczenia.

boryna

Domek letniskowy a zima – jak go przygotować?

Previous article

Mobilne domki dla działkowiczów

Next article

Comments

Comments are closed.