Turystyka

Jak unikać korków w Warszawie?

0

Ci, którzy są w Warszawie pierwszy ras, na pewno zaczną zastanawiać się, jakim sposobem będą przemieszczać się w granicach miasta. Dotyczy to zwłaszcza zwiedzających, którzy chcą zobaczyć w ograniczonym czasie możliwie jak najwięcej wartych odhaczenia atrakcji. Dlatego podpowiadamy, jaki środek transportu może sprawdzić się najlepiej w określonym przypadku.

Autobusy, tramwaje i metro

Pierwszą decyzją większości odwiedzających bez wątpienia jest komunikacja miejska. Wiadomo – Warszawa jest wyjątkowo dobrze skomunikowanym miastem, szczególnie w porównaniu do innych metropolii. Najatrakcyjniejszym środkiem komunikacji publicznej w stolicy jest bez wątpienia metro – w ok. pół godziny mamy możliwość dostać się na przeciwległy koniec Warszawy. Z drugiej strony ten sposób transportu potrzebuje jeszcze udoskonalenia – metro w stolicy posiada tylko 2 linie, w związku z czym po wyjściu z niego ostatecznie będziemy musieli przesiadać się w tramwaj lub autobus. Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że dla przeważającej liczby podróżników to właśnie ten środek transportu może być najlepszy – większość przystanków nieprzypadkowo umieszczono w najbliższym otoczeniu różnego rodzaju zabytków czy atrakcji.

Taksówka Warszawa: warto czy nie?

Znaczna część przyjezdnych może nadal zastanawiać się nad alternatywnym rozwiązaniem, słowem przemieszczaniem się taksówką. O ile nie będzie to z pewnością najbardziej trafiony zamysł w przypadku dość poważnych tras, o tyle jeśli podróżujący potrzebuje jedynie szybko i komfortowo przedostać się do punktu znajdującego się w tej samej lub sąsiedniej dzielnicy to taksówka może być niezłym wyborem. Nie musimy ponadto obawiać się o końcowy koszt – ze względu na dużą konkurencję ceny ulegają poprawie.

boryna

Unikalna architektura pofabrycznej Łodzi – co warto o niej wiedzieć?

Previous article

Dzianina bawełniana – czym będzie różnić się od tkaniny i za co ją cenimy?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Turystyka