Zakupy

Ubrania dziecięce- jaki materiał jest bezpieczny dla skóry dziecka?

0

Skóra noworodka jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Ma skłonności do nadmiernego przesuszania się, które prowadzić może do powstawania otarć i podrażnień. Z tego powodu dziecięca garderoba powinna składać się z ubrań uszytych z najdelikatniejszych tkanin.Dlatego też warto poznać skład materiałów z jakich uszyte zostały ubrania malucha.

Jaki materiał będzie najlepszy: tkanina czy dzianina?

Bawełna zazwyczaj wykorzystywana jest do szycia kompletów pościeli,gdyż jest to materiał bardzo solidny, odporny na rozciąganie, ale też stosunkowo sztywny. Ubrania z bawełny mogą niekiedy powodować dyskomfort u noworodków, skądinąd nie są przeciwwskazane, pod warunkiem, że będą to tkaniny naturalne.Popularność dzianiny jako materiału z którego szyje się dziecięce ubrania wynika z jej miękkości, elastyczności i sprężystości. Cechy te sprawiają, że szukając odpowiedniej dzianiny należy kierować się jej podatnością na rozciąganie. Zarówno tkaniny, jak i dzianiny mogą mieć różny skład.Najczęściej polecanym materiałem na dziecięce ubrania jest bawełna z drobną domieszką innych włókien naturalnych Dodatek elastanu gwarantuje lepszą odporność na rozciąganie oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie jest tajemnicą, że ubranka dziecięce są nie tylko prane, ale też prasowane, dodatek elastanu może znacząco wydłużyć żywotność dziecięcej garderoby.

Dlaczego tak wiele ubrań sztych jest z dzianiny single jersey

Single jersey to specjalna dzianina składająca się z niemalże 100% bawełny. Dzianina ta jest szczególnie miękka i lekka, dlatego też szyje się z niej ogrom ubrań dla najmłodszych. W sklepach nabyć można artykuły dziecięce które stworzone zostały z dzianiny single jersey, ponieważ jest to materiał przyjazny dla ciała dziecka. Trzeba pamiętać, że nie jest to materiał ani nazbyt gruby, ani dwustronny! Tym co różni single jersey od jersey to grubość, ale też to, że nie roluje się ona po przecięciu. Ogólnie jest to także materiał nadający się na bluzki, t-shirty, śpioszki, czy body. Zarówno jersey jak single jersey są tkaninami przewiewnymi i elastycznymi, dlatego są to najlepsze materiały dla najmłodszych dzieci.

Czy istnieją inne materiały równie przyjazne dla skóry malucha? Z czego jeszcze można bez obaw uszyć ubrania przyjazne dla skóry malucha?

Poza dzianiną single jersey, na ubranka dziecięce poleca się tkaninę grubszą jaką jest – dresówka pętelka lub drapana. Wykonuje się z niej głównie odzież wierzchnią ponieważ jest nie tylko przyjazna ciału dziecka, ale przede wszystkim na tyle mocna, ze ciężko o jej mechaniczne uszkodzenie. Dresówka drapana to najgrubszy rodzaj dresówki zazwyczaj szyje się z niej naprawdę ciepłe bluzy i spodnie, idealne na jesień i zimę. Stworzone z tego rodzaju dzianiny bluzy polecane są jako odzież idealną w czasie wiosennych spacerów.

boryna

Ten support powinien trafić do łazienki dla niepełnosprawnych

Previous article

Co zrobić, aby inwalida uniknął wypadku w łazience?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.