Dom

Poznaj prawdziwą wartość swojej nieruchomości

0

Wiele mówi się o tym, że trzeba inwestować w ziemię i budynki, ponieważ takie inwestowanie zawsze będzie generować zyski. Zanim jednak to zrobimy, należy ustalić, czy dom zostanie nam przekazany bez wad. Od tego będzie zależeć jego cena, a dodatkowo po zakupie może udać się pomnożyć jego wartość.

Ekspertyza techniczna budynku

Bardzo ważne jest, by w razie jakichkolwiek nieprawidłowości lub usterek pojawiających się w budynku, zlecić wykonanie ekspertyzy budowlanej. Jej przeprowadzenie powinno się oddać doświadczonemu rzeczoznawcy, który swą osobą będzie uwiarygadniał jej wnioski. Ekspertyza techniczna budynku są oficjalnymi orzeczeniami, których nie możesz ignorować. Gdy ten orzeczenie traktuje o niedoróbkach inżynieryjnych lub usterkach, przede wszystkim poważnych, nie zważając na wydatki powinniśmy przystąpić do ich usunięcia.

Często przytrafiają się różne wypadki. W takiej sytuacji firma ubezpieczeniowa może wstrzymać wypłatę odszkodowania, jeżeli poprzednie ekspertyzy budowlane wskazywały na usterki, które przed zdarzeniem nie zostały usunięte. Już w ekspertyzie można znaleźć zakres robót i kalendarium prac remontowych. Nie jest to widzimsię fachowca, a ich lekceważenie poważnie redukuje zakres ochrony w takim budynku.

Zadbaj o remonty i zieleń przydomową

Jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym, pamiętaj, że w wielu z nich zarządzający gromadzi zasoby na remonty i naprawy już kilka lat wcześniej – mowa tu o tzw. funduszu remontowym. Należy planować ich uruchomienie w mądry sposób, dlatego że muszą służyć bez wyjątku wszystkim mieszkańcom. Posesja musi wyglądać ładnie z zewnątrz, a więc co jakiś czas jej ściany potrzebują odnowienia. Powinno się też inwestować w termomodernizację elewacji budynku.

Poza tym, remont trzeba regularnie wykonać również wewnątrz, gdyż klatki schodowe zaliczają się do przestrzeni wspólnych. Ważną sprawą będzie dbałość o zieleń, jaka znajduje się przed nieruchomością. Obowiązkiem gospodarza jest, aby o taką zieleń w sposób systematyczny dbać i w razie potrzeby zastępować ją nowymi roślinami.

boryna

Domki ogrodowe – nad czym się zastanowić, zanim się na nie zdecydujemy?

Previous article

Gdzie szukać pomocy w rodzinnej kłótni?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Dom