Różności

Hemoroidy – drażliwy temat? Sprawdź jak sobie ulżyć!

0

Zazwyczaj więcej siedzimy, niż jesteśmy w ruchu, nie skupiamy się na jakości pożywienia, wymigujemy się od dbania o swoje części intymne, a pobyty u lekarza są dla nas jak dopust losu. Wysoce prawdopodobne, że zaowocuje to hemoroidami, potocznie żylakami odbytu. Choruje na nie co drugi Polak, warto więc być świadomym, jak sobie z nimi radzić.

Ciekawostką jest fakt, że hemoroidy występują w każdym z nas! Te ciała jamiste występujące do okoła odbytu są konieczne, po to aby był on szczelny oraz funkcjonował tak jak powinien. Może zdarzyć się jednak, że mięśnie czy żyły naszych części intymnych są zniszczone. Nierzadko jest to konsekwencją braku odpowiedniej aktywności, cyklicznego ucisku siedziska krzesła czy ukochanego fotela. Przez to zniszczenie nasze naturalnie występujące hemoroidy rozciągają się i magazynują krew, która nie ma w jaki sposób odpłynąć. Wówczas występuje problem, który zwiemy żylakami odbytu. Jego opis może wydawać się znajome. Pieczenie w trakcie korzystania z toalety jest naprawdę drażniące. W dodatku na papierze możemy zauważyć śladowe ilości krwi!

Skuteczne sposoby na nawracające hemoroidy

Fantastycznie, jeżeli symptomy żylaków odbytu nas nie męczą i utrzymujemy zdrowie. Należałoby zatroszczyć się o to, by taki stan panował jak najdłużej. Zdziałać cuda może prawidłowa dieta bogata w błonnik. Błonnik sprzyja perystaltyce przewodu pokarmowego oraz poprawia oddawanie potrzeb fizjologicznych. A przecież właśnie lekkie i szybkie wypróżnianie pozwala zachować nasze hemoroidy w zdrowiu. Gdzie poszukiwać błonnika? Zboża, warzywa kapustne i korzeniowe, takie jak marchew i pietruszka, to zdrowa błonnikowa bomba. Jeżeli mamy ochotę na słodycze, można pozwolić sobie na jabłka. Ich skórka, a także miąższ wokoło ogryzka są zdrowym źródłem błonnika.

Zdrowa żywność pomoże, jednak nie zawsze wystarczy

Czy opisy niesprawnych hemoroidów kojarzą się z tym, co odczuwamy codziennie przebywając w łazience? W takim wypadku na profilaktyczną dietę jest już za późno, ale maść na hemoroidy powinna pomóc. Nikt nie powiedział przecież, że odpowiednie odżywianie się nie da nam nic w walce z żylakami odbytu. Przeciwnie. Jedząc produkty z pokaźną zawartością włókien roślinnych, pielęgnujemy odpowiednie trawienie, a także uchronimy się przed zaparciami, które pogarszają stan hemoroidów. Starajmy się stronić od jedzenia większej niż wskazane ilości bulw topinambura (czyli słonecznika bulwiastego). Mają taką ilość włókien roślinnych, że mogą wywołać biegunkę, która jeszcze bardziej uszkodzi obolałe okolice.

Maść na hemoroidy – szybki i skuteczny sposób na ulgę w bólu?

Dieta zasobna w naturalne „wspomagacze” trawienia jest bardzo korzystną rzeczą, jednak to nie zawsze wystarczy. Dolegliwości lub pieczenie mogą nam przeszkadzać także podczas codziennego siedzenia. Urzędnicy, zawodowi kierowcy czy wszyscy inni wykonujący swoje obowiązki siedząc nie zostawią przecież pracy, i zazwyczaj nie mają w jaki sposób pracować z pozycji stojącej. Odwiedziny w aptece przekonają nas, że istnieje wiele środków na ulżenie swoim hemoroidom. Maść na hemoroidy wpływa łagodząco na ból i pieczenie i umożliwia nam pracować długo i przyjemnie.

boryna

Jak zaoszczędzić na akcesoriach kempingowych?

Previous article

Karnozyna w treningu sportowca – czy warto ją stosować?

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Różności