Jak zakupić perfekcyjne szkiełka kontaktowe? Obszerna oferta kontaktów sprawia, że ich odnalezienie może Ci zabrać dużo czasu

Krótkoterminowe czy miesięczne?  Twarde bądź giętkie? Soczewki kontaktowe można odnaleźć w wielu modelach, wobec tego przed podjęciem definitywnego wyboru trzeba przeanalizować, jakie z nich najtrafniej spiszą się w naszym wypadku.

Jak zacząć? Na początku, gdy zadeklarujesz się na to, żeby ponieść wydatek na szkiełka kontaktowe, wypada mieć pewność, że doskonale sprawdzisz się w roli ich ciągłego odbiorcy. Soczewki potrzebują bowiem bezustannej zmiany i konserwacji – to niebywale bardziej delikatny przedmiot niż szkło okularów, co więcej mający bezpośrednią styczność z naszym wzrokiem. Do tego, nie powinny ich aplikować osoby, mające kłopot ze zbytnią suchością oczu. Innego rodzaju barierami do ich wykorzystywania mogą być również cukrzyca, uczulenie i astma jak również nadczynność tarczycy. Zdecydowanie nie można tego rodzaju komunikatów puszczać mimo uszu! W przypadku, gdy jesteśmy zapewnieni, że szkła kontaktowe to w naszym wypadku rewelacyjne rozwiązanie, możemy przejść do kolejnego kroku – czyli wyboru najtrafniejszych soczewek.

Posiadana przez nas wada wzroku stanowi najistotniejszą argument do zakupu danych soczewek. Podczas kiedy astygmatycy powinni wybierać toryczne soczewki kontaktowe, w przypadku krótko- i dalekowidzów celniej sprawdzą się soczewki sferyczne lub asferyczne. Odmienny rozkład zależy od rozciągłości używania – dobowe nie będą potrzebowały zabiegów pielęgnujących, natomiast powinny być wymieniane raz dziennie; okresowe (np. dwutygodniowe czy miesięczne) mają szansę służyć nam przez dłuższy czas, mimo to muszą być poddawane regularnej odnowy. Mogą być one twarde, o wyższej przepuszczalności tlenu, bądź giętkie, czyli te najbardziej poręczne. To, jakie szkiełka kontaktowe zdecydujemy się wybrać, jest uzależnione zatem także w dużym zakresie od naszych specyficznych ambicji lub rutynowych działań. Główną sprawą jest jednak to, by należycie pomagały one naszym oczom i nie wywoływały ich zaczerwienień.